Ülkemizde özellikle kullanım alanları market ve küçük çaplı lokanta, çiğ köfte dükkanları gibi müşterisini dışarıda ağırlayan yol üstü müşterilerine yönelik çalışmalar yapan işletmeler kasetli tente tercih etmektedirler. Kullanımı manüel olan bu tente türleri bir kol sayesinde çevrilerek açılıp toplanmaktadır.

Genellikle iki koldan oluşan mafsallı tenteler 3 metre uzunlukta kola sahip olmasına rağmen açılır boyunun en fazla 2.5 metreye göre ayarlanması tentenin mekanizma ömrünü uzatmak için çok önemlidir. Bu konuda karşıyaka kasetli tente tercih eden iş yerleri sahipleri ve kullanıcıları bu konuda bilgilendirilmektedir. Her türlü tente ve branda ürününde olduğu gibi kasetli tentelerde de renk çeşitleri bulunmakta ve mekana uygun tasarımlar doğrultusunda uygulama yapılmaktadır.

Yağmur geçirmeyen akrilik kumaşlar 5 yıla kadar dayanıklılık göstermektedir. Bunun yanında manüel olmasına karşı motor ve rüzgara karşı önlem açısından rüzgar sensörü müşterilerimizin isteğine göre eklenebilmektedir.

Kasetli Tenteler için Doğru Motorlu Sistemin Seçilmesi
Terasınız ya da verandanız için etkin koruma sağlayabilecek çeşitli tente türleri mevcuttur:

  • Standart tenteler; Tente kapandığında mafsallı kollar ve kumaş açıkta kalır. Somfy, bu modeller için Sunilus io motorlu sistemini kullanmanızı önerir.
  • Kasetli tenteler; Mafsallı kollar ve kumaş, kapalı kasetin içinde ultraviyole ışınlardan ve nemden korunur.
  • Yarı kasetli tenteler; Kapalı kasetin içinde yalnızca kumaş korunur. Somfy, kasetli tenteler için Sunea io motorlu sistemi kullanmanızı önerir.
  • Toplanır kornişli tenteler; Kumaşı tutan dış barda ekstra kumaş bulunur. Böylece, güneşin alçakta olduğu saatlerde koruma sağlanır. Somfy, bu tür tenteler için Sunea Screen 40 IO motorlu sistemi kullanmanızı önerir.

Kasetli Tenteler için Kontrol Listesi

Motorlu sistem seçmeden önce kontrol edilecek unsurlar:

  • Evinizin duvarları, sıkı şekilde takılmış motorlu bir sistemi destekleyebilecek kadar iyi durumda mı?
  • Somfy, kumaşın ömrünü uzatmak ve onu kötü hava koşullarından korumak için kasetli tentelerden birini seçmenizi öneriyor.
  • Çerçeve dayanımını kontrol edin. Çerçevenin kolları, kıvrılmadan akıcı şekilde hareket etmelidir.
  • Ultraviyole ışınlara ve hava koşullarına dayanıklı, bakımı kolay ve yüksek kaliteli bir kumaş alın.
  • Taraçanız için, tentelerinizi otomatik olarak açıp kapatan hava durumu sensörlerinden takmayı düşünebilirsiniz.