Tente sistemleri içerisinde belki de en kullanışlı tente türleri körüklü tentelerdir. Mafsallı tentelerin yapıları gereği engelleyemediği yanlardan gelen güneş ışığını kesen ve kullanılan yerlere estetik görünüm sağlayan körüklü tenteler kullanılan yerlerin gösterişini de arttırır. Karabağlar körüklü tente modelleri ile bahçe veya vitrin önlerinde daha geniş bir gölge sağlanabilir.Mekanınıza güneşin ne kadar gireceğine tamamen kendiniz karar verebilirsiniz.

Körüklü tentelerin özellikle tasarımları sayesinde mekanlarınızda daha klas ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Körüklü tente özellikle balone tenteler olarak ayarlanır ve bu şekilde hem alandan fayda, hem daha geniş koruma sağlamak hem de kişinin görüş alanının kapatılmamasını sağlanmaktadır.

Körüklü tente, market, manav, bakkal otel, kafe, restoran ve benzeri mekanlarda güneş ışığını ve yağmuru kesmek için kullanılan bir üründür. Körüklü tente çalışma ve uygulama prensipleri nedeni ile en fazla 6 metre genişlik ve 120 santim öne doğru eğilim özelliği ile çalışmaktadır.