Kasetli Tente olarak bulunan modellerinin en büyük avantajlarından biri de, kapatıldığı zamanlarda minimum seviyede alan kaplayacak şekilde içeriye doğru geçiyor olmasıdır. Diğer tente modelleriyle kıyaslandığında oldukça küçük bir alan tutuyor olması sebebiyle, alan tasarrufu konusunda en iyi sonucun alınabilmesine olanak sağlanıyor. Alandan avantaj sağlamak pek çok yer için çok önemli bir detay olmasıyla beraber, kasetli tente modelleriyle bu istek yerine başarılı bir şekilde getirilmiş oluyor.

Yağmurlu ve güneşli havalarda dış mekanlarınızı kullanılabilir kılar. Bahçelerinizde ve dış mekanlarınızda keyifli alanlar yaratır. Motorlu ve manüel olarak kullanılabilir. Rüzgar ev güneş sensörü eklenerek uzaktan kumanda edilebilir. İthal akrilik kumaş seçenekleriyle tarzınızı yansıtır. Alüminyum iskeleti sayesinde uzun süreli koruma ile tentenizin ömrünü uzatır. Nokta spot eklenebilir kasası sayesinde dış mekan aydınlatma sorununuza çözüm sunar ithal akrilik kumaşı sayesinde solma sızdırma problemi yaşatmaz.

Tente modellerinden birisi olan dikili kasetli tente, hayatı daha pratik hale getiren yapıyla ön planda yer alıyor. Manüel sisteme sahip olan kasetli tente ve motorlu tente grubunda yer alan, motorlu kasetli tente seçenekleriyle beraber isteğe bağlı olarak tercihler seçenekleriniz arasında yer alıyor. Kasetli tente sistemlerinde, geniş alanlarda rahat bir kullanım söz konusu oluyor. Diğer tente modelleri, geniş alanlarda kullanılmaya kalkıldığında hem masraf açısından hem de kullanılabilirlik açısından bir takım sorunları beraberinde getiriyor oldukları gibi kasetli tente olarak mevcut olan sistemler bunların aksine tamamen geniş alana yönelik kolaylık sağlamaya yönelik tasarlanmış durumdalar.

Manüel sisteme sahip olan tente sistemleri geçmişte yoğun olarak kullanılıyor olsa da, modern dünyanın ihtiyaçlarını karşılama konusunda kumanda paneline sahip olan motorlu tente sistemleri daha yoğun olarak kullanılabiliyor. Tentelerin açıp kapanmasını çok daha kolay hale getirebilen özelliğe sahip olan kasetli motorlu tente sistemleriyle beraber, uzaktan kumanda edilebilir şekilde kontrol sağlanıyor.